Погода
Погода у Малині

вологість:

тиск:

вітер:

Юрій Забела: «Вирубка лісу – мародерство на власній землі»

На сьогодні в Україні триває цинічне розкрадання лісів. Кожного дня незаконно вирубується та експортуєтьсядеревина. Отримуючи свої дивіденди, влада заплющує на все це свавілля очі, не замислюючись над тим, що буде потім. Тільки за минулий рік під виглядом дров до ЄС контрабандисти вивезли 1 млн кубометрів української деревини. Проте замість того, щоб активно боротися із цією критичною ситуацією, влада створює всі умови для подальшого винищення лісів.

img-1263_960_688_4_w.jpg

У 2015 році РПЛ добилася запровадження 10-річного мораторію на експорт лісу-кругляка. Але спритні ділки продовжують вивозити український ліс за кордон не тільки вагонами, а й ешелонами. Тому 3 липня ВР ухвалила новий закон №5495, в якому йдеться про повну заборону на експорт дров та суворе покарання для контрабандистів – від 3-х до 5-ти років в'язниці і до 12-ти років за рецидив. Проте 23 липня 2018 року Президент України Петро Порошенко наклав вето на закон щодо посилення відповідальності за незаконні дії з українською деревиною, ініційований фракцією Радикальної партії Олега Ляшка. Ветування закону фактично означає, що незаконна вирубка лісів в Україні триватиме й надалі, а винні в ній не нестимуть належного покарання. Лідер РПЛ Олег Ляшко обурений таким рішенням влади і тому далі продовжуватиме разом зі своєю командою боротися проти кришування контрабандистів лісу, оголосивши на вето Президента війну. За словами лідера РПЛ, дії Порошенка – це величезна помилка, тому що  це вкрадені в українців робочі місця і достойні зарплати та удар по екологічній безпеці держави.

«Порошенко і його оточення відповідають за шалену контрабанду лісу під виглядом дров і захищають мародерів, які продають за безцінь національні багатства України. Вето Президента – це чіткий сигнал контрабандистам, що вони і далі можуть безкарно грабувати. Я все одно доб’юся кримінальної відповідальності за контрабанду лісу. Продавати за безцінь наш ліс і позбавляти українців роботи та можливості дихати свіжим повітрям я не дозволю ні Порошенку, ні будь-кому іншому!» – наголошує Олег Ляшко.

Донести позицію лідера щодо контрабанди лісу долучилися і житомирські радикали. За  дорученням Олега Ляшка однопартійці подали на розгляд до обласної та місцевих рад на Житомирщині звернення до Верховної Ради на підтримку подолання вето Президента України на Закон №5495 «Про заборону експорту дров і криміналізацію контрабанди лісу-кругляка».Голова Житомирської обласної організації політичної партії «Радикальна партія Олега Ляшка» Юрій Забела прокоментував дії Президента, називаючи їх «мародерством на власній землі» і наголосив, що українці не повинні продавати своє природне багатство – ліс і ставати сировинним придатком Європи.

«Неконтрольована вирубка лісів на Житомирщині досягає критичного рівня: на сьогодні наш край посідає перше місце в Україні по винищенню лісів. Саме через це варварство регіони перетворюються в місця екологічної катастрофи. А головне, що своїм вето Президент показав українцям, що влада не зацікавлена у розвитку власної деревообробної і меблевої галузі, а контрабандисти можуть спокійно „працювати“ далі. Українські підприємці опинилися під загрозою знецінення їхніх інвестицій, позбавлення доступу до сировини, а українці – втрати нових робочих місць. Це помилковий шлях. Україна має зберігати власні природні багатства, захищати власного виробника та розвивати  національну економіку, а не бути сировинною колонією. Щороку Україна продає меблі та вироби з деревини на 2 млрд дол. США, а сусідня Польща – на 20 млрд дол. Отже, щороку через контрабанду лісу-кругляка українці втрачають 18 млрд дол., які йдуть у кишені нечесних ділків. Натомість ми створюємо робочі місця за кордоном, а потім змушені купувати імпортні меблі за космічними цінами», – сказав він.

Крім того, очільник організації зазначив, що через експорт сировини внутрішній ринок в Україні знищений. Тому економіка не розвивається і загальна частка деревообробної галузі в структурі ВВП України знаходиться на дуже низькому рівні.

«Держава повинна бути „диригентом“ лісової і деревообробної галузей, створюючи всі умови для їх становлення, а не свідомо робити кроки задля їх знищення, тим самим закидати економіку країни в кризове багно. У протилежному випадку капітальні інвестиції в деревообробну галузь мають зростати, підприємства – працювати і розвиватися», – підкреслив Юрій Забела.


Новини Житомира

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 4 пож...
Житомирянка обурена станом ділянки, яку їй виділил...
Житомирян запрошують на показ документальної стріч...
Освячення ополонки, занурення в крижану воду та за...
Напередодні Святого Водохреща, відбулися останні ц...
Петро Порошенко: Тепер діти мають справжнє екіпіру...
У свято Водохреща одразу 3 громади перейшли до ПЦУ...
Молодих письменників та митців Житомирщини запрошу...
20 СІЧНЯ - ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ УЧАСНИКА АТО ОЛЕКСАНДРА АТ...
20 СІЧНЯ - ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ УЧАСНИКА АТО ОЛЕГА ЧЕРНИША
Як житомиряни святкують Водохреща у міському Гідро...
У Житомирі відбудеться відкриття експозиції про жи...
Ігор Гундич: Завдяки державній підтримці ще 3 роди...
Петро Порошенко в інтерв’ю: Створення єдиної право...
У Житомирському районі на пожежі загинула жінка (Ф...
Солодкі віншування дітей міста від Житомирського м...
Комп’ютерний клас, спортивні і танцювальний зали –...
Житомирщина долучились до створення патріотичної к...
11-класниці Бердичева створюють у співавторстві з...
У житомирі відбудеться відкриття експозиції про жи...
Ремонтні роботи в інфекційному відділенні ЦМЛ №1 п...
Звернення ГО "Збереження лісів Полісся"...
У Житомирі патрульні протягом ночі зупинили чотирь...
КП «УАШ» відповіло житомирянам, які нарікали на пр...
Представники компанії YouControl провели навчання...
Як сьогодні прибиралися від снігу прибудинкові тер...
На Житомирщині п'яний водій, якого наздогнали...
Сергій Янушевич про роботу КП «УАШ» у зимовий пері...
У Житомирі інспектори роти ТОР повернули телефон т...
У Житомирі привітали 25 жінок, які отримали звання...
«Цю сім’ю з цієї квартири точно ніхто не виселить»...
У Станишівці невдовзі розпочнуть будівництво амбул...
На автозаправці під Житомиром перехожі затримали з...
Житомирянці присвоєно почесне звання «Мати-героїня...
У музеї космонавтики модернізували систему освітле...
21 Січня останній день подачі заяв до складу Конку...
21 Січня останній день подачі заявок на Конкурс со...
Відбудеться відкриття експозиції про життя і творч...
Ремонтні роботи в інфекційному відділенні ЦМЛ №1 п...
Я маю надію, що апеляційний суд буде об’єктивним п...