Погода
Погода у Малині

вологість:

тиск:

вітер:

У Житомирі під час засідання виконкому активіст сперечався з міським головою щодо встановлення коефіцієнту податків для підприємців (ФОТО)

У Житомирі 18 липня на засіданні виконавчого комітету під час розгляду питання про зменшення коефіцієнту плати на утримання об’єктів благоустрою з 3 до 2 власникам МАФів, які продають алкогольні та тютюнові вироби, активіст вимагав у міського голови пояснити, чому коефіцієнт податку знижується з 3, якщо на громадських обговореннях він становив 1.

«Чому зниження коефіцієнта стоїть з 3 до 2? Насправді питання піднялося ще в 2017 році, це була робоча група, яку очолював Годований Руслан Миколайович. Звернулися підприємці щодо цього податку, до речі, він є добровільним», – сказав активіст Євгеній Демчик.

37385032_2115450368700606_6455943665364762624_n_960_640_4_w.jpg

Міський голова Сергій Сухомлин зазначив, що податок не добровільним, він є  місцевим видатком. Але активіст продовжував переконувати в протилежному.

«Абзацом 6 частини 4 статті 206 ЗУ „Про благоустрій населених пунктів“ передбачено право, а не обов'язок власника тимчасової споруди брати пайову участь в утриманні цього об'єкта благоустрою за умови договору.

Питання стояло в зниженні коефіцієнту до одного, так, як усюди по Україні. Податок є добровільним.

По цьому були проведені робочі групи та наради. З комісією по МАФах оформили дорученя виконкому на чолі з Ольшанською Світланою – провести громадське обговорення, і на обговореннях ми посилались на рішення сесії за 2015 рік.

На цих комісіях ми говорили, що, орендуючи землю, а в нас є ці договори оренди, підприємець платить 7,5 тис. грн на рік в бюджет, а з пайовою участю з коефіцієнтом 3 він повинен платити 27 тис. грн. Це непосильні суми. Тому на громадських обговореннях було запропоновано знизити коефіцієнт до 1, але щоб платили всі. Підприємці пішли на те, що вони готові платити.

Зараз ми отримуємо проект рішення з коефіцієнтом зниження з 3 до 2. То чому 2, якщо всі комісії, включаючи і звернення Руслана Миколайовича до вас, було знизити до 1?» – обурився активіст Євгеній Демчик.

На що міський голова відповів: «У нас є коефіцієнти менше 1, є постанова. Тому є групи товарів, які ми вважаємо пріоритетними і на яких люди не заробляють якихось грошей, більше ніж на алкоголі і цигарках. А є цигарки і алкоголь, які точно не є для міста пріоритетними. І чим менше їх буде, особливо, якщо ми беремо МАФи і так далі, в легкодоступності від  шкіл, садочків і з точки зору продажу неповнолітнім, то з точки зору плати акцизного податку, якщо ми візьмемо весь час законів, на які ви посилаєтесь, змінилось податкове законодавство. Виходить, що підприємець, який орендує чи викупив магазин, платить за землю, податок на нерухомість і конкурує з тим кіоском, який поставили перед його магазином. Тому з точки зору МАФів, як непріоритетного виду торгівлі в Житомирі, встановлюється коефіцієнт 2.

Раніше коефіцієнт був 3, і ми пішли на поступки. Зараз це втрати для бюджету в сумі 350 тис. грн, але ми йдемо назустріч підприємцям.

Деякі підприємці проплатили гроші на рік вперед, підписали договори, а деякі взагалі відмовляються підписувати ці договори і платити якісь кошти, бо ці люди звикли взагалі ні за що не платити».

Попри всі намагання міського голови пояснити ситуацію, яка склалася, активіст переконував присутніх, що згідно рішення 887 або підприємець прибирає свою територію, або заключає договір. А зараз вони розривають ці договори і самі займаються благоустроєм своїх територій.

«Це їхнє право і в нас вже є прецеденти, які пішли в суд, отримали рішення суду і так далі. Але потім члени виконкому будуть голосувати про продовження паспортів прив'язки і так далі, а потім, коли до цих підприємців прийде інспекція і оштрафує за невідповідні умови утримання об'єкта, щоб потім не було ніяких образ. Це без погроз», – відповів міський голова Сергій Сухомлин.

37407792_2115363495375960_1375343876453171200_n_1_960_640_4_w.jpg

Нагадаємо, що житомирський міськвиконком 18 липня списав дві аварійні труби на непрацюючих котельнях міста. Споруди знаходяться у центрі міста та несуть небезпеку для здоров'я житомирян.


Новини Житомира

Дитячі забави, посмішки людей та сонячні промені –...
Область забезпечена вакцинами для профілактики кор...
Житомиряни хочуть, щоб діти з багатодітних сімей б...
Для Житомирщини збільшили співфінансування програм...
Реалізація проекту Бюджету участі «Музична школа –...
У Ніжині в приміщенні, яке колись належало бабусі...
Десять днів у Житомирі триватиме перший фестиваль...
На Житомирщину переїздять дитячі будинки сімейного...
Термінова трансплантація кісткового мозку та будів...
У Житомирі відбулося Покровське весілля
Напередодні Дня захисника у с. Кодня провели театр...
Голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма...
ВК «Житичі» здобула перемогу на 2 етапі Кубку Укра...
10 воїнів Житомирщини отримали посвідчення «Бійця-...
Міський голова вручив подяки військовим та волонте...
У Житомирі патрульні затримали чоловіка, який стрі...
Житомирян та гостей міста запрошують відсвяткувати...
У Житомирі напередодні Дня захисника України на м...
Святкова програма «Разом сила» до Дня захисника Ук...
У Житомирі 10 учнівських команд області змагаються...
У Житомирському районі рятувальники загасили пожеж...
Напередодні Дня Захисника України діти та викладач...
Сергій Сухомлин вручив подяки військовим та волонт...
До Дня захисника України у Житомирі вшанували заги...
У Житомирі Координаційна рада затвердила результат...
Урочистості до Дня Захисника України в Житомирі
У Житомирі відкрили четвертий в Україні інтерактив...
Поліцейські Житомирщини проаналізували результати...
Координаційна рада затвердила результати рейтингов...
Із вдячністю за мирне небо над Житомиром!
У Ємільчинській ОТГ тривають роботи з реконструкці...
Житомирський студент Єгор Фролов став володарем Ку...
Житомир увійшов до трійки лідерів найкомфортніших...
У Любарі двоє підлітків намагалися викрасти авто,...
Громадянка Молдови намагалася провезти в Україну н...
У Коростені рятувальники допомогли 82-річній пенсі...
На Бердичівщині комісія розслідує загибель маляра,...
У Житомирі на Михайлівській розпочав свою роботу «...
Учні Хорошівського та Черняхівського районів взяли...
У Житомирі водій маршрутки, зачинивши двері, прити...