Погода
Погода у Малині

вологість:

тиск:

вітер:

У Житомирі під час засідання виконкому активіст сперечався з міським головою щодо встановлення коефіцієнту податків для підприємців (ФОТО)

У Житомирі 18 липня на засіданні виконавчого комітету під час розгляду питання про зменшення коефіцієнту плати на утримання об’єктів благоустрою з 3 до 2 власникам МАФів, які продають алкогольні та тютюнові вироби, активіст вимагав у міського голови пояснити, чому коефіцієнт податку знижується з 3, якщо на громадських обговореннях він становив 1.

«Чому зниження коефіцієнта стоїть з 3 до 2? Насправді питання піднялося ще в 2017 році, це була робоча група, яку очолював Годований Руслан Миколайович. Звернулися підприємці щодо цього податку, до речі, він є добровільним», – сказав активіст Євгеній Демчик.

37385032_2115450368700606_6455943665364762624_n_960_640_4_w.jpg

Міський голова Сергій Сухомлин зазначив, що податок не добровільним, він є  місцевим видатком. Але активіст продовжував переконувати в протилежному.

«Абзацом 6 частини 4 статті 206 ЗУ „Про благоустрій населених пунктів“ передбачено право, а не обов'язок власника тимчасової споруди брати пайову участь в утриманні цього об'єкта благоустрою за умови договору.

Питання стояло в зниженні коефіцієнту до одного, так, як усюди по Україні. Податок є добровільним.

По цьому були проведені робочі групи та наради. З комісією по МАФах оформили дорученя виконкому на чолі з Ольшанською Світланою – провести громадське обговорення, і на обговореннях ми посилались на рішення сесії за 2015 рік.

На цих комісіях ми говорили, що, орендуючи землю, а в нас є ці договори оренди, підприємець платить 7,5 тис. грн на рік в бюджет, а з пайовою участю з коефіцієнтом 3 він повинен платити 27 тис. грн. Це непосильні суми. Тому на громадських обговореннях було запропоновано знизити коефіцієнт до 1, але щоб платили всі. Підприємці пішли на те, що вони готові платити.

Зараз ми отримуємо проект рішення з коефіцієнтом зниження з 3 до 2. То чому 2, якщо всі комісії, включаючи і звернення Руслана Миколайовича до вас, було знизити до 1?» – обурився активіст Євгеній Демчик.

На що міський голова відповів: «У нас є коефіцієнти менше 1, є постанова. Тому є групи товарів, які ми вважаємо пріоритетними і на яких люди не заробляють якихось грошей, більше ніж на алкоголі і цигарках. А є цигарки і алкоголь, які точно не є для міста пріоритетними. І чим менше їх буде, особливо, якщо ми беремо МАФи і так далі, в легкодоступності від  шкіл, садочків і з точки зору продажу неповнолітнім, то з точки зору плати акцизного податку, якщо ми візьмемо весь час законів, на які ви посилаєтесь, змінилось податкове законодавство. Виходить, що підприємець, який орендує чи викупив магазин, платить за землю, податок на нерухомість і конкурує з тим кіоском, який поставили перед його магазином. Тому з точки зору МАФів, як непріоритетного виду торгівлі в Житомирі, встановлюється коефіцієнт 2.

Раніше коефіцієнт був 3, і ми пішли на поступки. Зараз це втрати для бюджету в сумі 350 тис. грн, але ми йдемо назустріч підприємцям.

Деякі підприємці проплатили гроші на рік вперед, підписали договори, а деякі взагалі відмовляються підписувати ці договори і платити якісь кошти, бо ці люди звикли взагалі ні за що не платити».

Попри всі намагання міського голови пояснити ситуацію, яка склалася, активіст переконував присутніх, що згідно рішення 887 або підприємець прибирає свою територію, або заключає договір. А зараз вони розривають ці договори і самі займаються благоустроєм своїх територій.

«Це їхнє право і в нас вже є прецеденти, які пішли в суд, отримали рішення суду і так далі. Але потім члени виконкому будуть голосувати про продовження паспортів прив'язки і так далі, а потім, коли до цих підприємців прийде інспекція і оштрафує за невідповідні умови утримання об'єкта, щоб потім не було ніяких образ. Це без погроз», – відповів міський голова Сергій Сухомлин.

37407792_2115363495375960_1375343876453171200_n_1_960_640_4_w.jpg

Нагадаємо, що житомирський міськвиконком 18 липня списав дві аварійні труби на непрацюючих котельнях міста. Споруди знаходяться у центрі міста та несуть небезпеку для здоров'я житомирян.


Новини Житомира

Житомирські пластуни передали міській раді Вифлеєм...
Депутати Житомирської міськради затвердили бюджет...
На майдані Корольова встановлять фотоінсталяції із...
«Школа місцевого самоврядування» відвідали Верховн...
Депутати Житомирської обласної ради проголосували...
Депутати Житомирської обласної ради долучились до...
У Житомирі одразу після 20-ї сесії обласної ради в...
Депутати Житомирської обласної ради проголосували...
На сесії міської ради підтримали рішення про перед...
Депутати підтримали Звернення до Верховної Ради Ук...
Депутати Житомирської міської ради ухвалили бюджет...
ОСББ Житомира отримають багатофункціональні пристр...
Команда «Дизель Шоу» влаштувала двогодинне свято д...
Житомирська міська рада прийняла рішення про неутв...
У Хорошеві підбили підсумки децентралізації у райо...
Лік йде на дні: важкохвора Ірина Шумович, яка боре...
У Центральній міській бібліотеці ім.В.Земляка відб...
У Житомирі нові дільничні офіцери поліції присягну...
Житомирський водоканал отримав відзнаку за здобутк...
У Житомирі 44-та сесія Житомирської міської ради р...
Новорічні прикраси, різдвяні вінки, декоративні ял...
У Житомирі стартувала Школа малого і середнього пі...
У Житомирі перед початком 20-ї сесії обласної ради...
Під Житомиром сталася ДТП, у результаті якої загин...
Депутати міської ради створили робочу групу, яка п...
Житомирянин просить поставити громадську вбиральню...
У Житомирі на черговій сесії міської ради депутати...
У Житомирі учасникам АТО вручено 3 сертифікати на...
У Житомирі в тестовому режимі працює електробус (Ф...
Віталій Кирилюк став депутатом Житомирської місько...
Пластуни привезли Вифлеємський вогонь миру до Жито...
Житомиряни просять владу встановити безкоштовний п...
Житомирян кличуть на прем'єру документального...
Майже 1300 жителів Житомирщини вакцинувалися проти...
За рік голова Житомирської ОДА підписав 14 мемора...
Близько 300 осіб пройшли реабілітацію за перший мі...
На житомирян чекає безліч заходів на новорічні свя...
«Дизель Шоу» привітає з новорічними святами 400 ді...
В Олевському районі у своєму будинку знайшли мертв...
У Житомирі стартував продаж новорічних ялинок (ФОТ...