Погода
Погода у Малині

вологість:

тиск:

вітер:

У Житомирі під час засідання виконкому активіст сперечався з міським головою щодо встановлення коефіцієнту податків для підприємців (ФОТО)

У Житомирі 18 липня на засіданні виконавчого комітету під час розгляду питання про зменшення коефіцієнту плати на утримання об’єктів благоустрою з 3 до 2 власникам МАФів, які продають алкогольні та тютюнові вироби, активіст вимагав у міського голови пояснити, чому коефіцієнт податку знижується з 3, якщо на громадських обговореннях він становив 1.

«Чому зниження коефіцієнта стоїть з 3 до 2? Насправді питання піднялося ще в 2017 році, це була робоча група, яку очолював Годований Руслан Миколайович. Звернулися підприємці щодо цього податку, до речі, він є добровільним», – сказав активіст Євгеній Демчик.

37385032_2115450368700606_6455943665364762624_n_960_640_4_w.jpg

Міський голова Сергій Сухомлин зазначив, що податок не добровільним, він є  місцевим видатком. Але активіст продовжував переконувати в протилежному.

«Абзацом 6 частини 4 статті 206 ЗУ „Про благоустрій населених пунктів“ передбачено право, а не обов'язок власника тимчасової споруди брати пайову участь в утриманні цього об'єкта благоустрою за умови договору.

Питання стояло в зниженні коефіцієнту до одного, так, як усюди по Україні. Податок є добровільним.

По цьому були проведені робочі групи та наради. З комісією по МАФах оформили дорученя виконкому на чолі з Ольшанською Світланою – провести громадське обговорення, і на обговореннях ми посилались на рішення сесії за 2015 рік.

На цих комісіях ми говорили, що, орендуючи землю, а в нас є ці договори оренди, підприємець платить 7,5 тис. грн на рік в бюджет, а з пайовою участю з коефіцієнтом 3 він повинен платити 27 тис. грн. Це непосильні суми. Тому на громадських обговореннях було запропоновано знизити коефіцієнт до 1, але щоб платили всі. Підприємці пішли на те, що вони готові платити.

Зараз ми отримуємо проект рішення з коефіцієнтом зниження з 3 до 2. То чому 2, якщо всі комісії, включаючи і звернення Руслана Миколайовича до вас, було знизити до 1?» – обурився активіст Євгеній Демчик.

На що міський голова відповів: «У нас є коефіцієнти менше 1, є постанова. Тому є групи товарів, які ми вважаємо пріоритетними і на яких люди не заробляють якихось грошей, більше ніж на алкоголі і цигарках. А є цигарки і алкоголь, які точно не є для міста пріоритетними. І чим менше їх буде, особливо, якщо ми беремо МАФи і так далі, в легкодоступності від  шкіл, садочків і з точки зору продажу неповнолітнім, то з точки зору плати акцизного податку, якщо ми візьмемо весь час законів, на які ви посилаєтесь, змінилось податкове законодавство. Виходить, що підприємець, який орендує чи викупив магазин, платить за землю, податок на нерухомість і конкурує з тим кіоском, який поставили перед його магазином. Тому з точки зору МАФів, як непріоритетного виду торгівлі в Житомирі, встановлюється коефіцієнт 2.

Раніше коефіцієнт був 3, і ми пішли на поступки. Зараз це втрати для бюджету в сумі 350 тис. грн, але ми йдемо назустріч підприємцям.

Деякі підприємці проплатили гроші на рік вперед, підписали договори, а деякі взагалі відмовляються підписувати ці договори і платити якісь кошти, бо ці люди звикли взагалі ні за що не платити».

Попри всі намагання міського голови пояснити ситуацію, яка склалася, активіст переконував присутніх, що згідно рішення 887 або підприємець прибирає свою територію, або заключає договір. А зараз вони розривають ці договори і самі займаються благоустроєм своїх територій.

«Це їхнє право і в нас вже є прецеденти, які пішли в суд, отримали рішення суду і так далі. Але потім члени виконкому будуть голосувати про продовження паспортів прив'язки і так далі, а потім, коли до цих підприємців прийде інспекція і оштрафує за невідповідні умови утримання об'єкта, щоб потім не було ніяких образ. Це без погроз», – відповів міський голова Сергій Сухомлин.

37407792_2115363495375960_1375343876453171200_n_1_960_640_4_w.jpg

Нагадаємо, що житомирський міськвиконком 18 липня списав дві аварійні труби на непрацюючих котельнях міста. Споруди знаходяться у центрі міста та несуть небезпеку для здоров'я житомирян.


Новини Житомира

У селі Сонячне Житомирського району завершили ремо...
«Комуналка» душить бердичівлян, люди намагаються п...
Зупинка водопостачання у Житомирі знову переносить...
Нова Пошта Космічний напівмарафон: дитячі забіги
У Житомирі реалізують проект Бюджету участі «Європ...
У Баранівській ОТГ придбали сучасне обладнання для...
На цей момент більше 21 тис. людей подали документ...
В Андрушівському районі дістали зі ставка тіло чол...
На засіданні Координаційної ради з питань впровадж...
У Бердичеві у суботу попрощаються з бійцем, який з...
У міськраді проінформували, чому у Житомирі вранці...
У Бердичеві завершився конкурс на право возити бер...
Анонс зустрічі керівництва міста з волонтерами Кор...
У жителів Житомирського та Овруцького районів полі...
Реконструкція боїв, етнічні пісні, майстер-класи,...
Вдруге дітей Житомирщини запрошують до участі у Mu...
В Андрушівському районі рятувальники дістали зі ст...
УВАГА! Водопостачання у місті поступово відновлюєт...
Юрій Забела: «Вирубка лісу – мародерство на власні...
З початку місяця житомирські поліцейські виявили н...
Житомирянин Костянтин Кудряков став автором неофіц...
Тридцять восьма (позачергова) сесія міської ради в...
Реалізація проекту Бюджету участі «Європейські еле...
У Житомирі у зв'язку з капітальним ремонтом п...
Виконавчі органи прозвітували про розгляд пропозиц...
Увага! Перекриття руху транспорту
Щоб воїни були здорові: у Бердичеві продовжують вт...
Навчальна кухня, робототехніка, гончарня, спортзал...
Більше 50 власників домашніх тварин скористалися п...
Зупинись! Вклонися! Дякуючи Героєві-земляку - ти р...
КП «Житомирводоканал» повідомляє
Архітектори Житомирщини знайомляться із законодавч...
На засіданні Координаційної ради з питань впроваже...
Документи на оформлення "Картки житомирянина...
Електрику купують у магазинах: житомирянин Михайло...
У Житомирі знову перенесли дату відключення водопо...
З новим наповненням та з новою філософією: в Олевс...
У Броварах затримали далекобійника, який влаштував...
День пам'яті: 4 роки тому в зоні АТО загинув...
Відбулося засідання постійної депутатської комісії...