Погода
Погода у Малині

вологість:

тиск:

вітер:

Рекордні ремонти: на дороги Житомирщини уряд виділив більше мільярда гривень

2018 рік для Житомирської області ознаменувався масштабним ремонтом доріг. На оновлення дорожнього покриття у нашому регіоні цьогоріч від Кабміну надійшло 1,144  млрд грн.

Де і скільки ремонтують

Фінансування ремонту доріг Житомирщини порівняно із 2017 роком збільшилось у 2 рази. Що стосується протяжності відремонтованих трас, то кілометраж оновленого дорожнього покриття на Житомирщині у 2018 році складає 50,3 км. Йдеться про середній поточний ремонт трас Глибочиця – Станишівка (через Калинівку і Клітчин), Житомир – Могилів-Подільський (через м. Вінницю) – окремими ділянками Житомир – Попільня – Сквира – Володарка – Ставище. Плюс цього року відбудували ще дороги  Р-49 Васьковичі – Шепетівка, Н-03 Житомир – Чернівці, М-21 Виступовичі – Житомир – Могилів-Подільський).

Сказав – зробив

Ще на початку весни під час виступу на засіданні Уряду Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сказав: «Цього року роботи будуть найбільш масштабними за всю історію незалежності. У тому числі значні гроші передбачені на ремонт регіональних доріг».

Сказав – і дійсно зробив. У 2018-му Уряд виділив на ремонт доріг місцевого значення

вчетверо більше грошей, ніж будь-коли до цього – 11,5 млрд грн.

Ще більше оптимізму додає той факт, що наступного року фінансування ремонту місцевих доріг продовжиться. Так, у  проекті бюджету-2019 в цілому на українські дороги передбачено виділення 55 мільярдів, з яких 17 млрд грн заплановано витратити саме на місцеві дороги. Навіть більше: Уряд планує на 1 млрд грн збільшити фінансування програм забезпечення безпеки дорожнього руху (за рахунок Державного дорожнього фонду). Загалом на це виділено 2,5 млрд грн.

Звідки гроші

Щоб зрозуміти, яким чином Уряду вдалося акумулювати гроші на таке масштабне оновлення дорожнього покриття, давайте згадаємо трохи історії. Загальна протяжність українських доріг становить 170 тис. км. Станом на 2016 рік понад 90% із них були визнані такими, що не відповідають нормам. Причинами таких показників стало не тільки хронічне недофінансування робіт (майже 10 років будівництво і капремонти в країні майже не проводились). Тотальна корупція при розподілі державних фінансів разом із низькою якістю виконання робіт не давали шансу українським дорогам на справжнє оновлення.  

У першому півріччі 2016 року були розблоковані рахунки Автодору, що дало змогу провести ключові тендери. Тоді в Україні оновили перші 900 км доріг. Наступного року ця цифра зросла більш ніж удвічі – до 2100 км. І

І ще двома важливими каталізаторами змін стало втілення в життя реформи фінансової децентралізації і створення Дорожнього фонду.

«Ми заклали фінансові основи подальшого розвитку. Це, насамперед, можливості децентралізації, яка дозволяє наповнювати місцеві бюджети, а отже, фінансувати дорожні проекти на місцях. А також Дорожній фонд, який забезпечує гарантоване, прогнозоване фінансування», – сказав Гройсман.

Фінансування і контроль по-новому

Раніше  кошти на ремонти доріг виділялись у «ручному режимі», на кшталт: «цьому дам, а цьому не дам». Саме тому деякі дороги не ремонтувались десятиліттями. Відтепер же місцева влада немає потреби ходити з протягненою рукою і випрошувати кошти на ремонт місцевої дороги у держави: кожен регіон отримує ресурси і сам визначає, які місцеві дороги потребують ремонту. З цього року Укравтодор відповідальний тільки за ремонт і утримання доріг державного значення. А кошти для ремонтів доріг місцевого значення передаються на місця через Дорожній фонд.  

Це покладає і відповідальність на місцеву владу. Кошти на ремонти на місцях тепер є. Головне, щоб роботи виконувались якісно. Місцева влада має звітувати перед своєю громадою: що, як і за скільки відремонтували.

Що стосується якості ремонту загальнодержавних доріг, Укравтодор зробив жорсткішими вимоги до підрядників – тепер за всіма контрактами на середній ремонт – гарантія не менше 5 років, на капітальний – не менше 10 років. А впровадження системи ProZorro дозволило проводити усі тендери відкрито і на рівних умовах для всіх учасників, що забезпечує економію бюджетних коштів і якісне виконання робіт

«За 5 років ми маємо з’єднати якісними дорогами усі обласні центри України, – заявив Володимир Гройсман. – І планомірне виконання Урядом цієї амбіційної мети ми вже можемо бачити».


Новини Житомира

ОСББ міста-відповідальні житомиряни
У Лугинському районі 26-річного чоловіка, який нак...
Інформація про роботу КП "Управління автомоб...
У Малині водій ВАЗа, рухаючись вулицею, вчинив зіт...
Дев'ять жителів Житомирщини визнали бійцями -...
У Житомирі відкрили тематичну виставку до Дня вшан...
У Житомирі за кредитні та грантові кошти проводять...
У Житомирі тариф на централізоване опалення – один...
Сергій Сухомлин про розвиток освітньої галузі
Міський голова Сергій Сухомлин розповів про спорти...
У Житомирі завершився міський етап акції «16 днів...
У 2019 році у Житомирі замінять понад 7 тис. ліхта...
Відкриття нового садочка, гімназії та додаткові мі...
У Житомирі відкрили фотопанораму «Чорнобиль немає...
Розвиток транспортної інфраструктури – один з осно...
У Житомирі з наступного року планують закупити 23...
«Ми очікуємо, що Житомир отримає Європейську енерг...
Нові енергетичні рішення в Україні та Грузії - пер...
Не знайшовши копію фіскального чеку в базах ДФС, с...
Привітання з Днем Сухопутних військ України
Сергій Сухомлин розповів про роботу КП «Житомирвод...
Наступного року у Житомирі планують розпочати реко...
Капітан футзальної громадської організації СК «Імп...
Житомир може стати першим містом в Україні, де поб...
У Житомирі відзначили кращих спортсменів області 2...
До кінця 2020 року у Житомирі з'являться нові...
В Олевську рятувальники ліквідували загоряння в пр...
Житомирводоканал повідомляє
Як зупинити поширення кору?
Житомир може стати першим містом в Україні, де поб...
Правоохоронці просять відгукнутися очевидців та св...
Представники Житомира взяли участь у дискусії «Буд...
У Житомирі розпочався музичний фестиваль «Грудневі...
У Польщі відбулася дискусія "Будуємо міста ма...
На Житомирщині поліцейські зупинили авто за поруше...
На дітей області чекають новорічні свята під патро...
На Житомирщині стартувало навчання на патронатних...
Центр Житомира потроху наповнюється будиночками дл...
У Житомирі представники влади та духовенства обгов...
Житель Ємільчинського району сконструював 9-метров...