Погода
Погода у Малині

вологість:

тиск:

вітер:

Інформація щодо застосування цивільно-правових договорів

За статтею 3 Господарського кодексу Украї­ни (далі — ГКУ) господарською діяльністю є діяльність суб’єктів господарювання у сфері суспільного виробниц­тва, спрямована на виготовлення та реалізацію продук­ції, виконання робіт чи надання послуг вартісного харак­теру, що мають цінову визначеність.

Статтею 44 цього Кодексу визначено, що господарська діяльність з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку провадиться, в тому числі, на основі принципу вільного найму підприємцем працівників.

У зв’язку з цим ст. 64 ГКУ суб’єктам господарювання надано право самостійно визначати свою організаційну структуру, встановлювати чисельність працівників і штат­ний розпис, що потрібні для досягнення поставлених ці­лей господарської діяльності.

З метою реалізації цього права ст. 46 ГКУ передбачено, що підприємці мають право укладати з громадянами договори щодо використання їхньої праці.

Згідно зі ст. 21 КЗпП України  трудовий договір — це угода між працівником і власником підприємства, установи, органі­зації або уповноваженим ним органом чи фізичною осо­бою, за якою працівник зобов’язується виконувати робо­ту, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядку, а власник підприємства, устано­ви, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробіт­ну плату і забезпечувати умови праці, потрібні для вико­нання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором й угодою сторін.

Порядок оформлення трудового договору з працівни­ком визначений  статтею  24 КЗпП.

Таким чином, ураховуючи викладене, суб’єкт госпо­дарювання має залучати фізичних осіб до діяльності, спрямованої на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг, на умовах трудового договору.

Щодо цивільного договору про надання послуг департамент соціальної політики Житомирської міської ради зазначає, що згідно зі ст. 901 Цивільного кодексу України договором про надання послуг є договір, відповідно до якого одна сторона (виконавець) зобов’язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності, а замовник зобов’язується оплатити виконавцеві таку послугу, якщо іншого не встановлено договором.

Тобто ключовою умовою  для укладання договору про надання послуг є те, що надавана послуга споживається в процесі її надання. Чинне законодавство не містить  визначення споживання послуги. Згідно з Державним  класифікатором продукції і послуг, затвердженим наказом Держстандарту України від 30.12.97р. № 822, послуга - це наслідок безпосередньої взаємодії між постачальником і споживачем та внутрішньої діяльності постачальника для задоволення потреб споживача.

З урахуванням вимог ГКУ договір про надання послуг може укладатися для задоволення потреб суб’єкта  господарювання, не пов’язаних із діяльністю, спрямованою на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру.

Департамент соціальної політики  Житомирської міської ради наголошує, що ст.54 КГУ передбачено, що на суб’єктів господарювання, які проводять некомерційну господарську діяльність, поширюються загальні вимоги щодо регулювання господарської діяльності з урахуванням особливостей її провадження різними суб’єктами господарювання, які визначаються ГКУ та іншими законодавчими актами.

У зв’язку з цим договір про надання послуг може укладатися для задоволення потреб суб’єкта господарювання, який провадить некомерційну господарську діяльність, для задоволення його потреб, не пов’язаних зі своєю діяльністю, спрямованою на досягнення економічних, соціальних та інших результатів без мети одержання прибутку.

Департамент соціальної політики Житомирської  міської ради звертає Вашу увагу, якщо робота, виконувана особою на користь суб’єкта господарювання, збігається з видом його  економічної діяльності або є роботою з обслуговування його діяльності, то робота такої особи має виконуватися на умовах трудового договору.

Підміна трудового договору цивільно-правовим у такому випадку є порушенням законодавства про працю і розглядається як допуск працівника до роботи без укладання трудових відносин, за що ст. 265 КЗпП  України передбачено відповідальність.  

Шановні керівники підприємств, установ, організацій різних форм власності !

Департамент соціальної політики Житомирської міської ради рекомендує взяти інформацію до уваги та використання в роботі.

Департамент соціальної політики

Житомирської міської ради 

(для довідок тел.47-03-67)


Новини Житомира

Житомирські пластуни передали міській раді Вифлеєм...
Депутати Житомирської міськради затвердили бюджет...
На майдані Корольова встановлять фотоінсталяції із...
«Школа місцевого самоврядування» відвідали Верховн...
Депутати Житомирської обласної ради проголосували...
Депутати Житомирської обласної ради долучились до...
У Житомирі одразу після 20-ї сесії обласної ради в...
Депутати Житомирської обласної ради проголосували...
На сесії міської ради підтримали рішення про перед...
Депутати підтримали Звернення до Верховної Ради Ук...
Депутати Житомирської міської ради ухвалили бюджет...
ОСББ Житомира отримають багатофункціональні пристр...
Команда «Дизель Шоу» влаштувала двогодинне свято д...
Житомирська міська рада прийняла рішення про неутв...
У Хорошеві підбили підсумки децентралізації у райо...
Лік йде на дні: важкохвора Ірина Шумович, яка боре...
У Центральній міській бібліотеці ім.В.Земляка відб...
У Житомирі нові дільничні офіцери поліції присягну...
Житомирський водоканал отримав відзнаку за здобутк...
У Житомирі 44-та сесія Житомирської міської ради р...
Новорічні прикраси, різдвяні вінки, декоративні ял...
У Житомирі стартувала Школа малого і середнього пі...
У Житомирі перед початком 20-ї сесії обласної ради...
Під Житомиром сталася ДТП, у результаті якої загин...
Депутати міської ради створили робочу групу, яка п...
Житомирянин просить поставити громадську вбиральню...
У Житомирі на черговій сесії міської ради депутати...
У Житомирі учасникам АТО вручено 3 сертифікати на...
У Житомирі в тестовому режимі працює електробус (Ф...
Віталій Кирилюк став депутатом Житомирської місько...
Пластуни привезли Вифлеємський вогонь миру до Жито...
Житомиряни просять владу встановити безкоштовний п...
Житомирян кличуть на прем'єру документального...
Майже 1300 жителів Житомирщини вакцинувалися проти...
За рік голова Житомирської ОДА підписав 14 мемора...
Близько 300 осіб пройшли реабілітацію за перший мі...
На житомирян чекає безліч заходів на новорічні свя...
«Дизель Шоу» привітає з новорічними святами 400 ді...
В Олевському районі у своєму будинку знайшли мертв...
У Житомирі стартував продаж новорічних ялинок (ФОТ...