Погода
Погода у Малині

вологість:

тиск:

вітер:

Інформація щодо застосування цивільно-правових договорів

За статтею 3 Господарського кодексу Украї­ни (далі — ГКУ) господарською діяльністю є діяльність суб’єктів господарювання у сфері суспільного виробниц­тва, спрямована на виготовлення та реалізацію продук­ції, виконання робіт чи надання послуг вартісного харак­теру, що мають цінову визначеність.

Статтею 44 цього Кодексу визначено, що господарська діяльність з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку провадиться, в тому числі, на основі принципу вільного найму підприємцем працівників.

У зв’язку з цим ст. 64 ГКУ суб’єктам господарювання надано право самостійно визначати свою організаційну структуру, встановлювати чисельність працівників і штат­ний розпис, що потрібні для досягнення поставлених ці­лей господарської діяльності.

З метою реалізації цього права ст. 46 ГКУ передбачено, що підприємці мають право укладати з громадянами договори щодо використання їхньої праці.

Згідно зі ст. 21 КЗпП України  трудовий договір — це угода між працівником і власником підприємства, установи, органі­зації або уповноваженим ним органом чи фізичною осо­бою, за якою працівник зобов’язується виконувати робо­ту, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядку, а власник підприємства, устано­ви, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробіт­ну плату і забезпечувати умови праці, потрібні для вико­нання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором й угодою сторін.

Порядок оформлення трудового договору з працівни­ком визначений  статтею  24 КЗпП.

Таким чином, ураховуючи викладене, суб’єкт госпо­дарювання має залучати фізичних осіб до діяльності, спрямованої на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг, на умовах трудового договору.

Щодо цивільного договору про надання послуг департамент соціальної політики Житомирської міської ради зазначає, що згідно зі ст. 901 Цивільного кодексу України договором про надання послуг є договір, відповідно до якого одна сторона (виконавець) зобов’язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності, а замовник зобов’язується оплатити виконавцеві таку послугу, якщо іншого не встановлено договором.

Тобто ключовою умовою  для укладання договору про надання послуг є те, що надавана послуга споживається в процесі її надання. Чинне законодавство не містить  визначення споживання послуги. Згідно з Державним  класифікатором продукції і послуг, затвердженим наказом Держстандарту України від 30.12.97р. № 822, послуга - це наслідок безпосередньої взаємодії між постачальником і споживачем та внутрішньої діяльності постачальника для задоволення потреб споживача.

З урахуванням вимог ГКУ договір про надання послуг може укладатися для задоволення потреб суб’єкта  господарювання, не пов’язаних із діяльністю, спрямованою на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру.

Департамент соціальної політики  Житомирської міської ради наголошує, що ст.54 КГУ передбачено, що на суб’єктів господарювання, які проводять некомерційну господарську діяльність, поширюються загальні вимоги щодо регулювання господарської діяльності з урахуванням особливостей її провадження різними суб’єктами господарювання, які визначаються ГКУ та іншими законодавчими актами.

У зв’язку з цим договір про надання послуг може укладатися для задоволення потреб суб’єкта господарювання, який провадить некомерційну господарську діяльність, для задоволення його потреб, не пов’язаних зі своєю діяльністю, спрямованою на досягнення економічних, соціальних та інших результатів без мети одержання прибутку.

Департамент соціальної політики Житомирської  міської ради звертає Вашу увагу, якщо робота, виконувана особою на користь суб’єкта господарювання, збігається з видом його  економічної діяльності або є роботою з обслуговування його діяльності, то робота такої особи має виконуватися на умовах трудового договору.

Підміна трудового договору цивільно-правовим у такому випадку є порушенням законодавства про працю і розглядається як допуск працівника до роботи без укладання трудових відносин, за що ст. 265 КЗпП  України передбачено відповідальність.  

Шановні керівники підприємств, установ, організацій різних форм власності !

Департамент соціальної політики Житомирської міської ради рекомендує взяти інформацію до уваги та використання в роботі.

Департамент соціальної політики

Житомирської міської ради 

(для довідок тел.47-03-67)


Новини Житомира

Розпочався набір до «Школи місцевого самоврядуванн...
Новоград-Волинська міська рада розірве договір з п...
Оголошення про рух тролейбусів на вихідні дні
У Житомирі 12-річна школярка покінчила життя самог...
Увага! У зв’язку із проведенням робіт по капітальн...
У Бердичеві мати трьох дітей повісилася на горищі...
У Житомирі знову піднімуть тарифи: здорожчає тепло...
На Житомирщині поліцейські зупинили водіїв вантажі...
До 425-ї річниці Старого Солотвина, що на Бердичів...
Водія, який некоректно поводив себе з пасажирами,...
У Житомирі презентували дослідження мобільності мі...
Проголосуй за кращі проекти до бюджету участі 2018...
Представники Житомира взяли участь у V Конгресі ю...
Президент призначив нового голову Любарської РДА
Фестивалі, виставка тварин, вистава та матч ФК «По...
Увага! Ремонтні роботи
Міський голова вручив стипендії обдарованим спортс...
Ведучі «Орла і решки» передаватимуть житомирянам п...
Житомирщина має претендента на Олімпіаду у вільній...
4-а Самсунська виставка з питань сільського госпо...
Корольовський суд Житомира продовжив розслідування...
На Житомирщині за добу травми у ДТП отримали двоє...
На Житомирщині у жителя району поліція вилучила бо...
Двох ведмедів, які все життя працювали в цирку-шап...
На Житомирщині поліцейські вилучили наркотики у кі...
Відомі люди області отримали звання «Почесний амба...
Екс-півзахисник ФК «Миколаїв» Денис Скепський підп...
В Бердичівському районі після ремонту дороги відно...
На Житомирщині директор інтернату здавав в оренду...
На Житомирщині батьки новонароджених отримують пер...
Порошенко призначив нового керівника Любарської РД...
У Житомирі обдарованим спортсменам та студентам вр...
Стипендії міського голови вручили обдарованим спо...
Житомирщина отримала перші пакунки малюка, які дос...
У Житомирі департамент містобудування та земельних...
У Житомирі вперше відбудуться матчі першого етапу...
В Ушомирській ОТГ відкриють нове футбольне поле (Ф...
На Житомирщині через увімкнену духовку загорівся б...
У Житомирі за участі поліцейських стартував проект...
Місцеві бюджети передбачили кошти на пільгове пере...